Facebook
Twitter
Google+
Nabierają rozpędu przygotowania naszych zawodników do najważniejszych startów w nowym sezonie. Po treningach na obozie w Cmolasie i Kręgu oraz zajęciach podczas półkolonii zdrowotnych na obiektach SP 20, szlifujemy formę podczas treningów na basenie, boiskach, salach gimnastycznych i w terenie.
Nie zapominamy również o wyposażeniu zawodników w niezbędną wiedzę, która umożliwia świadomy udział w treningach i ułatwia optymalne przygotowanie się do zawodów.W tym celu nasi zawodnicy, ale też i rodzice, skorzystali z fachowej wiedzy specjalistów z zakresu żywienia (p.Izabela Pytyńska), psychologii sportu (p.Marcin Zygmunt) oraz fizjoterapii (Agata Gumowska), którzy w przystępny sposób przedstawili metody na radzenie sobie w sytuacjach przemęczenia, stresu ale przede wszystkim uświadomili dzieciom potrzebę kompleksowego przygotowania organizmu do podjęcia wysiłku fizycznego.
W ramach takich kompleksowych przygotowań nasi najmłodsi zawodnicy dzielnie pokonywali najtrudniejsze trasy parku linowego „PO PROSTU PARK”w Turznicach oraz nabierali sił podczas rowerowych i kajakowych wycieczek.
Z kolei ich starsze koleżanki i koledzy z grupy trenera Goetza udanie rozpoczęli sezon startowy zawodami w Poznaniu „Otwarcie sezonu na termach”, na których wywalczyli 21 medali (14 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe). Indywidualnie najbardziej wartościowe wyniki uzyskali Julia Piór i Ksawery Wiśniewski, którzy byli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych za sumę punktów w dwóch najlepszych startach. Drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zajął Igor Piasecki a piąte Hanna Walczyk.
Przed nami udział w sobotnich Biegach Ulicznych im.B.Malinowskiego a następnie 7 października w zawodach pływackich w Rypinie „W poszukiwaniu talentów”. Zawodami międzynarodowymi w Berlinie rozpocznie z kolei sezon startowy nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Waleria Bubnowicz, przebywająca aktualnie na zgrupowaniu w Hiszpanii.
03.06.2023
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W DWUBOJU NOWOCZESNYM
OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO POMORSKIEGO W DWUBOJU NOWOCZESNYM
16-18.06.2023
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH U16&U14 W DWUBOJU I TRÓJBOJU NOWOCZESNYM
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY MŁODZIKÓW 10,11 LAT „GRUDZIĄDZKI DWUBÓJ”
W dniach 15 – 16.04.2023r., w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie odbyła się III edycji Pucharu Polski Juniorów Młodszych w kategoriach U16 i U14. Zawodnicy U14 dwubój (pływanie 100 metrów stylem dowolnym + 1000 metrów biegu) natomiast U16 trójbój (pływanie 200 metrów stylem dowolnym + 2000 metrów biegu + Strzelanie precyzyjne z pistoletu laserowego).
Udział w zawodach wzięło 96 dwuboistek, 103 dwuboistów, 24 trójboistek oraz 33 trójboistów.
Nasz klub reprezentowało 7 dwuboistek, 2 dwuboistów, 1 trójboistka oraz 2 trójboistów.
Dwubój dziewcząt roczniki 2010 – 2011
1 miejsce🏆 zajęła Julia Piór bardzo dobry wynik pływania 1:07,34; świetny rezultat biegu, 3:16,67, pozwoliły jej na zwycięstwo💪🔥👏🥇
5 miejsce🏆zajęła Maja Balina pływanie 1:09,67; bieg 3:26,84.👏💪
10 miejsce zajęła Hanna Walczyk najlepszy wynik pływanie spośród wszystkich dwuboistek 1:03,90💪🔥 bieg 3:50,31. 👏
12 miejsce zajęła Klaudia Mrozek pływanie 1:12,22; bieg 3:42,19👏
13 miejsce zajęła Weronika Krajewska pływanie 1:06,96; bieg 3:51,07👏
18 miejsce zajęła Marta Banaszewska pływanie 1:19,78; bieg 3:39,90👏
Dwubój chłopców roczniki 2010 – 2011
9 miejsce zajął Igor Piasecki świetne pływanie 1:04,11💪🔥; bieg 3:20,75👏
40 miejsce zajął Bartosz Lachowski pływanie 1:09,28; bieg 3:58,66👏
Trójbój dziewcząt
9 miejsce zajęła Daria Anuszewska pływanie 2:37,10; bieg 8:22,03; strzelanie 381 pkt.👏
Trójbój chłopców
8 miejsce🏆 zajął Jakub Jóźwiak pływanie 2:23,79; bieg 6:32,29; strzelanie 364 pkt.👏💪
19 miejsce zajął Mateusz Wydrych pływanie 2:27,56; bieg 7:26,16; strzelanie 328 pkt. 👏
Trenerami wyżej wymienionych zawodników są;
Fryderyk Zbrzeźny
Michał Niewiadomski
Damian Goetz
Wszystkim Naszym zawodnikom Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nadchodzących zawodach👏💪✊
Aktywnie spędzili ostatnie dni uczniowie klas pływackich, funkcjonujących od sześciu lat w naszej szkole. W piątek 17 marca uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i przy bardzo dużym wsparciu rodziców przygotowali i przeprowadzili kiermasz klas pływackich, na którym można było zakupić przygotowane smakołyki lub nabyć pamiątki i ozdoby wielkanocne. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem a zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na doposażenie salki gier (stół do piłkarzyków) i basenu (sprzęt pływacki i przybory do zabaw).
Następnego dnia uczniowie klas III A, IV A, V A i VI A po raz kolejny udowodnili, że najlepiej czują się w wodzie i z powodzeniem wystartowali w „XXIII Grudziądzkim Pucharze ORKI pod Patronatem Prezydenta Grudziądza”, zawodach, które GKP „ORKA” organizuje na basenie SP 20 od roku 1999.
W pierwszym bloku startowało 57 zawodników z 14 klubów w wieku 14-19 lat na dystansach stumetrowych a w drugim 200 uczestników z 21 klubów w wieku 10-13 lat pływało „pięćdziesiątki”. Obowiązek startu każdego zawodnika w 4 konkurencjach indywidualnych wymagał od startujących dużej wszechstronności stylowej i umiejętności szybkiej regeneracji.
ORKĘ reprezentowało 14 chłopców i 16 dziewcząt a efektem ich startów było 28 miejsc w pierwszej trójce co w efekcie przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.
Z naszych zawodników najlepiej zaprezentowali się chłopcy z V A czyli Ksawery Wiśniewski i Igor Piasecki, którzy wygrali swoje kategorie wiekowe poprawiając przy tym rekordy klubu biorąc pod uwagę sumę czasów z czterech konkurencji (50m s.motylkowym, 50m s.grzbietowym, 50m s.klasycznym, 50m s.dowolnym). W końcowej klasyfikacji na podium stanęli także:
Hannna Walczyk VI A-II miejsce
Pola Majka III A-II miejsce
Zofia Sierocka III A-III miejsce
Krzysztof Woźniak III A-III miejsce
Blisko podium uplasowali się z kolei: Rita Lipczyńska III A-4 miejsce, Mikołaj Gregorczyk III A-4 miejsce, Kacper Fierek VI A-5 miejsce, Olaf Wunsch V A- 6 miejsce. Zawody tradycyjnie zakończyły wyścigi sztafetowe 4x50zm, które dwukrotnie zakończyły się zwycięstwem naszych zawodników. Wśród 10 latków triumfowała sztafeta złożona z uczniów III A (Majka, Woźniak, Sierocka, Foltyński) a wśród 12-to latków sztafeta pływackiej klasy V A ( Piasecki, Czajkowska, Piór,Wunsch).
Serdeczne gratulacje i podziękowania kierujemy do całej społeczności wszystkich klas pływackich (I a, II a, III a, IV a, V a, VI a) za mobilizację i pełne zaangażowanie przy organizacji zarówno kiermaszu jak i Pucharu ORKI, co przyczyniło się do sukcesu organizacyjnego i sportowego obu wydarzeń.
WYNIKI : http://live.livetiming.pl/predki/2023/03_18_grudziadz/index.html
Podsumowanie roku 2022 już za nami….ale my mamy dla Was jeszcze jedną, a nawet dwie bardzo dobre wiadomości
Roczniki 2010 – 2011 prowadzone przez trenera Damiana Goetz w 2022 roku odnosiły dużo sukcesów zarówno indywidualnie jak i drużynowo Sukcesy te wpłynęły na indywidualne powołania do Kadry Młodzików Województwa Kujawsko – Pomorskiego na rok 2023
Na liście zawodników, którzy tworzą Kadrę są: Hanna Walczyk 2010 Igor Piasecki 2011 Alan Lewandowski 2010
W rezerwie pozostają: Mateusz Alipow 2010 Julia Piór 2011 Weronika Krajewska 2010 Weronika i Julia uzyskały tą samą sumę punktów FINA za dwa starty, które brane są pod uwagę przy powoływaniu zawodników.
Natomiast na liście trenerów powołanych do prowadzenia Kadry Młodzików znalazł się Nasz trener Damian Goetz
Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera, życzymy dalszych sukcesów oraz pomyślnego rozwoju na zgrupowaniach kadry w ciągu roku
W dniach 03 – 04.12.2022r., w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w Dwuboju (Pływanie 50 metrów stylem dowolnym + 600 metrów biegu) i Trójboju ( Pływanie 100 metrów stylem dowolnym + 1000 metrów biegu + Strzelanie precyzyjne z pistoletu laserowego) Nowoczesnym.
Na starcie obu imprez stanęło 470 zawodniczek i zawodników z roczników 2015-2008
Trójbój nowoczesny: rocznik 2008 – 2009
Daria Anuszewska (2009) rozpoczęła zmagania od strzelania gdzie uzyskała wynik 373pkt. na 500 możliwych. W konkurencji pływackiej uzyskała czas 1:11,92. Na koniec zaprezentowała się na bieżni, uzyskując czas 3:46,50.
Powyższe wyniki pozwoliły Darii uplasować się na 18 miejscu w konkurencji dwubojowej oraz 14 miejsce w trójboju.
Jakub Jóźwiak (2009) podobnie jak Daria rozpoczął zmagania od strzelania gdzie uzyskał wynik 320pkt. na 500 możliwych. W konkurencji pływackiej uzyskał bardzo dobry czas 1:05,32. Na koniec zaprezentował się na bieżni, uzyskując rewelacyjny czas 3:01,07.
Powyższe wyniki pozwoliły mu uplasować się na wysokim 9 miejscu w konkurencji dwubojowej oraz 18 miejsce w trójboju.
Trenerami przygotowującymi trójboistów są p. Michał Niewiadomski oraz p. Fryderyk Zbrzeźny (strzelania).
Dwubój nowoczesny: rocznik 2010 i młodsi
Klaudia Mrozek ostatnia z podopiecznych trenera Michała Niewiadomskiego swoje ściganie rozpoczęła od pływania – 33,78. Na bieżni Klaudia uzyskała czas 2:12,96 co uplasowało ją ostatecznie na 28 miejscu.
Później przyszedł czas na zawodniczki i zawodników trenera Damiana Goetz:
Julia Piór (2011) swój udział w Mistrzostwach Polski zaczęła od pływania – 32,62 (13 czas pływania). Następnie na bieżni uzyskała czas 1:50,98 (3 czas biegu). Bardzo dobry bieg pozwolił Julii przesunąć się w końcowej klasyfikacji open na wysokie 4 miejsce.
W klasyfikacji Penta Day dziewczęta rocznik 2011 Julia zajęła I miejsce.
Maja Balina (2010) rozpoczęła na pływalni czasem 32,03 (11 czas pływania). Bardzo dobry bieg 1:53,47 (4 czas biegu), pozwolił Maii w klasyfikacji końcowej zająć wysokie 6 miejsce.
Weronika Krajewska (2010) podobnie jak koleżanki rozpoczęła zawody pływaniem. Mimo bardzo wyraźnego spóźnienia na start uzyskała bardzo dobry wynik 31,50. Czas na bieżni 2:00,54 pozwolił Weronice ostatecznie zająć 10 miejsce.
Igor Piasecki (2011) pływanie – 30,78 (6 czas pływania), oraz 7 czas biegu – 1:49,23 pozwoliły mu na zajęcie wysokiego 5 miejsca w klasyfikacji open.
W klasyfikacji Penta Day chłopców rocznik 2011 Igor zajął II miejsce.
Mateusz Alipow drugi z podopiecznych trenera Damiana Goetz również zaczął od bardzo dobrego pływania – 30,97, oraz świetnego biegu 1:50,00. Wyniki Mateusza pozwoliły mu w klasyfikacji końcowej zająć wysokie 8 miejsce.
Wszystkim Naszym zawodnikom należą się WIELKIE BRAWA za walkę do samego końca na najwyższym szczeblu zawodów jakim są Mistrzostwa Polski.
W czasie gdy dwu i trójboiści walczyli dzielnie w Spale na Mistrzostwach Polski osiemnastoosobowa reprezentacja klubu brała udział w dwudniowych zawodach pływackich🏊♀️ 🏊♂️ „Grand Prix Warmii i Mazur”, które z udziałem 597 zawodników🤩 z 52 klubów Polski, Litwy i Łotwy rozegrane zostały na pływalni AQUASFERA w Olsztynie.
Efektem 90 startów naszych zawodnków podczas zawodów było 3 miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 7 złotych,7 srebrnych i 3 brązowych medali, poprawienie 11 rekordów klubu i 64 rekordów życiowych.❗️
Indywidualnie na wyróżnienie zasługują zdobywcy medali:
Bartosz Pomianowski 9lat- 5 złotych medali 🥇 🥇 🥇 🥇 🥇
Ksawery Wiśniewski 10lat- 2 złote, 2 srebrne medale🥇 🥇 🥈 🥈
Pola Majka 9lat- 2 srebrne, 2 brązowe medale🥈 🥈 🥉 🥉
Marysia Czajkowska- 2 srebrne medale🥈 🥈
Zosia Sierocka- srebrny i brązowy medal🥈 🥉
W klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów w swojej kategorii wygrał Bartek Pomianowski💪 , Ksawery Wiśniewski był trzeci👏 , podobnie jak Pola Majka.👍