Kalendarz zawodów i obozów GKP „ORKA” w roku 2022 🏊‍♀️ 🏆 🥇 🥈 🥉🏃‍♀️ 🏃‍♂️

KALENDARZ ZAWODÓW I OBOZÓW GKP „ORKA” PLANOWANYCH W ROKU 2022 – aktualizacja 05.04.2022

  • PODSUMOWANIE KLUBOWE 2021 31 styczeń 2022

  • TRENINGI W FERIE ZIMOWE 17-21 I 2011 i starsi, 24-28 I 2012-2013

 

  • KLUBOWY WYJAZD NA STOK NARCIARSKI -KURZA GÓRA

 

  • ZIMOWE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ-POM 2008 i starsi, 5 marzec Toruń

  • ZIMOWE MISTRZOSTWA WOJ. KUJ-POM 2009-2012, 6 marzec Toruń

  • MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 2009-2010, marzec

  • XXIII GRUDZIĄDZKI PUCHAR ORKI” 2012 i starsi- 19 marzec

  • SPRAWDZIANY KLUBOWE DLA ROCZNIKÓW 2014, 2013, 2012-23II, 9III

  • SPRAWDZIANY KLUBOWE DLA ROCZNIKÓW 2011 i starsi-2III, 16III

  • MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 2009-2010, 23-24marzec

 

  • ZAWODY PŁYWACKIE Nadzieje Olimpijskie 2022 23 kwiecień Brodnica

  • PUCHAR POLSKI W DWUBOJU I TRÓJBOJU 2013-2007 23-24 kwiecień Cetniewo

 

  • OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W TRÓJBOJU 2013-2007 7 maj Grudziądz

  • ZAWODY PŁYWACKIE W POZNANIU maj

  • ZAWODY PŁYWACKIE 14 maj ŚWIECIE

  • KLUBOWY SPŁYW KAJAKOWY maj

  • MISTRZOSTWA WOJ. W PŁYWANIU 2012 i starsi 28 maj Bydgoszcz

  • PUCHAR POLSKI W DWUBOJU I TRÓJBOJU 2013-2007, 27-29 maj Warszawa

  • MISTRZOSTWA SP 20 KLAS I-III (nie sportowych) 12 maj

 

  • BIEG ULICZNY im. B. MALINOWSKIEGO 4 czerwiec

  • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA DZIECI W PŁYWANIU 2011-2012 8-9 czerwiec Bydgoszcz

  • MIĘDZYWOJ. MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W DWUBOJU 2010 i młodsi, 11 czerwiec Gdynia

  • MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 2010r., czerwiec

  • MISTRZOSTWA POLSKI W DWUBOJU I TRÓJBOJU 17-19 czerwiec Szczecinek

  • WYCIECZKA KLUBOWA-19-22 czerwiec

  • SPRAWDZIAN KLUBOWY 2014 i starsi- 23 czerwiec

 

  • OOM w Pięcioboju Nowoczesnym 2011-2007 5-7 lipiec Kraków

 

  • OBÓZ LETNI DLA ROCZNIKÓW 2013 i starsi 16-23 sierpień

  • ZAJĘCIA TRENINGOWE 2013 i starsi 29-31 sierpień

 

  • PUCHAR POLSKI W DWUBOJU I TRÓJBOJU, 2008-2014, 30 wrzesień-2 październik, Pasym

  • GRUDZIĄDZKI TRÓJBÓJ” 2007-2014 8 październik

 

  • SPRAWDZIANY KLUBOWE DLA ROCZNIKÓW 2015-2013, -9XI, 23 XI

  • SPRAWDZIANY KLUBOWE DLA ROCZNIKÓW 2012 i starsi-2 XI, 16XI

  • ZAWODY PŁYWACKIE „Z DELFINEM DO PARYŻA” 5 listopad Toruń

  • ZAWODY „MALI MISTRZOWIE”,2009-2014, 19 listopad

 

  • GRAND PRIX WARMII I MAZUR” 3-4 grudzień Olsztyn

  • MISTRZOSTWA POLSKI W DWUBOJU I TRÓJBOJU ,2009-2013, 3-4 grudzień, Spała

  • SPRAWDZIANY KLUBOWE 19,20,21 grudzień 2014 i starsi

 

  • OBÓZ KLUBOWY W GÓRACH II tydzień ferii 2013 i starsi

 

SPAŁA- Mistrzostwa Polski w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym 4-5.12.2021

ZAPRASZAMY do zapoznania się z obszerną relacją podczas Mistrzostw Polski w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym, które odbyły się w dniach 4-5.12.2021 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Dziękujemy trenerowi Damianowi Goetz za obszerny opis i zdjęcia.

Mistrzostwa-Polski-SPAŁA

WALERIA KRÓLOWĄ SPRINTU !

Waleria Bubnowicz zdobyła 4 medale podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu, rozgrywanych 10-12.12.2021 w Lublinie.
Na co dzień przygotowująca się pod okiem trenera Michała Majewskiego w SMS Gdańsk, Waleria nie miała sobie równych w wyścigach na 50m dowolnym, 50m motylkowym, 100m dowolnym, zdobywając 3 złote medale!
Jedynie w wyścigu na 100m motylkowym minimalnie szybsza okazała się Natalia Piekarska z Łodzi.
Poniżej załączamy linki do wyścigów finałowych:

Waleria nie zwalnia tempa

Rozgrywany w dniach 11-12 listopada 2021 Wrocławski Memoriał Marka Petrusewicza to jedne z największych zawodów pływackich w kraju. Pula nagród wynosiła w tym roku ponad 70 tys. złotych. Zawody wyróżniają się ze względu na swój integracyjny charakter. Obok pływaków pełnosprawnych można kibicować również sportowcom niepełnosprawnym. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: Junior (14-17 lat) i Senior (18 lat i starsi).

Swoją obecność na imprezie wyraźnie zaznaczyła nasza eksportowa zawodniczka WALERIA BUBNOWICZ. Startując w 4 konkurencjach Waleria osiągnęła rezultaty:

50m dowolny – eliminacje 26.39 FINAŁ Junior 4. miejsce 26.14

100m dowolny – eliminacje 58.04 FINAŁ Junior 3. miejsce 57.28

50m motylkowy – eliminacje 27.95 FINAŁ Junior 2. miejsce 27.40

100m zmienny – eliminacje 12. miejsce 1:07.22

GRATULUJEMY Walerii osiągniętych rezultatów, oraz trenowi Michałowi Majewskiemu, dzięki któremu otrzymujemy informacje, na jakim etapie przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski znajduje się obecnie Waleria.

TRZYMAMY KCIUKI !

MOCne Orki

Udziałem w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych zawodnicy naszego klubu zakończyli jesienny sezon startowy w którym dominowały zawody biegowe, dwubojowe i trójbojowe. Wyniki zawodników ORKI jak i uczniów pływackich klas sportowych potwierdziły solidnie wykonaną pracę w okresie przygotowawczym do głównego startu dla zawodników 10-14 lat czyli Mistrzostw Polski w Dwuboju i Trójboju, które w dniach 4-5 grudnia zostaną rozegrane w Spale.
Nie zwalnia również tempa Waleria Bubnowicz, na co dzień trenująca w SMS Gdańsk, mająca za sobą udane starty na zawodach „Gdyńskie Delfinarium” i Grand Prix Polski w Łodzi.

W okresie wrzesień-październik czołowe miejsca w poszczególnych zawodach i rocznikach zajęli:

25 wrzesień Bieg Uliczny im. B. Malinowskiego

I miejsce Marcel Pleskot

III miejsce Jan Salamon

IV miejsce Barbara Lubińska

IV miejsce Bartłomiej Pomianowski

IV miejsce Julia Piór

V miejsce Alicja Pleskot

2-3 październik Puchar Polski w Dwuboju i Trójboju Pasym

I miejsce Marcel Pleskot

I miejsce Klaudia Mrozek

I miejsce Jan Salamon

I miejsce Bartosz Pomianowski

II miejsce Pola Majka

II miejsce Igor Piasecki

II miejsce Julia Piór

V miejsce Daria Anuszewska

VI miejsce Weronika Krajewska

9 październik Grudziądzki Trójbój

I miejsce Alicja Pleskot

I miejsce Barbara Lubińska

I miejsce Julia Piór

I miejsce Igor Piasecki

I miejsce Jan Salamon

I miejsce Bartosz Pomianowski

II miejsce Pola Majka

II miejsce Agata Palczewska

II miejsce Julia Manikowska

II miejsce Weronika Krajewska

II miejsce Igor Czerwiński

III miejsce Róża Bugajska

III miejsce Ewa Gust

III miejsce Dominik Czerepowicki

12 październik Mistrzostwa Grudziądza w Sztafetowych Biegach Przełajowych

I miejsce dziewczęta 2009 i młodsi (D.Anuszewska, W.Krajewska, J.Piór, M.Balina, M.Banaszewska. Z.Płusa)

I miejsce chłopcy 2009 i młodsi (M.Wydrych, I.Czerwiński, M.Pleskot, M.Alipow, I.Piasecki)

I miejsce chłopcy 2008/2007 (P.Fierek, K.Lachowski, P.Baruch)

19 październik Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Bydgoszcz

II miejsce chłopcy 2009 i młodsi (M.Wydrych, I.Czerwiński, M.Pleskot, M.Alipow, I.Piasecki)

II miejsce chłopcy 2008/2007 (P.Fierek, K.Lachowski, P.Baruch)

V miejsce dziewczęta 2009 i młodsi (D.Anuszewska, W.Krajewska, J.Piór, M.Balina, M.Banaszewska. Z.Płusa)

26 październik Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych Olecko

X miejsce chłopcy 2009 i młodsi (M.Wydrych, I.Czerwiński, M.Pleskot, M.Alipow, J.Jóźwiak, I.Piasecki)

XIII miejsce chłopcy 2008/2007 (P.Fierek, K.Lachowski, P.Baruch)

19 październik Gdyńskie Delfinarium

Waleria Bubnowicz:

I miejsce 100m s.dowolnym 58.14

II miejsce 200m s.dowolnym 2:08,68 r.ż

21 październik Grand Prix Polski Łódź

Waleria Bubnowicz:

I miejsce 50m s.dowolnym 26,55

I miejsce 50m s.motylkowym 28,29

II miejsce 200m s.dowolnym 2:08,92

III miejsce 100m s.dowolnym 58,74

IV miejsce 50m s.grzbietowym 30,96 r.ż

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za równie udane występy w listopadzie i grudniu!

DZIĘKUJEMY

W imieniu własnym i zawodników dziękujemy p. Magdalenie Balina za zainteresowanie tematem i p. Brygidzie Rosiak z firmy CAD-production za sfinansowanie zakupu efektownych koszulek klubowych. 👏👏
Jednocześnie zapraszamy inne firmy 💪do wsparcia naszego klubu przy zakupie 50 czepków pływackich (ok.1500zł) 🏊‍♀️ 🏊‍♂️i 40 sztuk dresów klubowych (ok.120zł sztuka) 🏃‍♀️ 🏃‍♂️, które planujemy zakupić w listopadzie. W przypadku wsparcia na życzenie sponsora logo firmy zostanie umieszczone na czepku lub dresie.
Osoby zainteresowane współpracą z klubem w takiej formie proszone są o kontakt do 10 listopada z trenerami klubu lub poprzez adres email gkporka@poczta.onet.pl
Do 10 listopada przyjmujemy również zamówienia od wszystkich chętnych na koszulki klubowe (cena 50zł). 👕

NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022 🏊‍♀️🏆🏊‍♂️🥇🏃‍♀️ 🏃‍♂️

Godziny zajęć GKP „ORKA” w roku 2021/2022:

​Grupa I treningowa Michał Niewiadomski-składka 120zł

Poniedziałek 15:30-17:00 basen

Wtorek 15:30-17:00 basen

Środa 15:30-17:00 basen

Piątek 15:30-17:00 basen

Sobota 9:00-10.30 teren

​Grupa II treningowa Damian Goetz-składka 120zł

Poniedziałek 15:30-17:00 basen

Wtorek 15:30-17:00 basen

Środa 15:30-17:00 basen

Czwartek 16:45-17:45 basen

Piątek 15:15-17:00 basen

​Grupa III doskonalenie pływania Damian Zbrzeźny-składka 120zł

Wtorek 15.30-17.00 basen

Czwartek 15.30-17.00 teren, sala lub basen

​Grupa IV doskonalenie pływania Damian Zbrzeźny-składka 120zł

Poniedziałek 15.30-17.00 basen

Środa 15.30-17.00 basen

​Grupa V nauka pływania „UMIEM PŁYWAĆ” 2014r. Michał Niewiadomski (kurs 20 zajęć od 20 września) zajęcia bezpłatne

Wtorek 14:35-15:20 basen

Piątek 14:35-15:20 basen

Grupa VI nauka pływania „UMIEM PŁYWAĆ” 2013,2012r. Damian Zbrzeźny (kurs 20 zajęć od 20 września) zajęcia bezpłatne

Poniedziałek 14.35-15.20 basen

Środa 14.35-15.20 basen

Inne zajęcia:

SKS Pływanie Damian Zbrzeźny 2011,2010,

Wtorek 13.40-15.05

Zajęcia rozwijające z pływania dla klas III (B,C,D) Damian Zbrzeźny

Środa 11.50-13.20