Kolejny rok za nami

Fantastycznie dla naszego klubu zakończył się 2020 rok. Pomimo problemów z treningami i zawodami, będącymi efektem trwającej od marca epidemii koronawirusa, starty naszych zawodników pokazały, iż uzyskanie bardzo dobrych wyników jest możliwe mimo wielu przeciwności losu. Najlepiej w tej trudnej sytuacji odnalazła się 14-to letnia Waleria Bubnowicz, która po wznowieniu treningów w czerwcu i przepracowaniu pół roku w różnych warunkach (pływanie w jeziorze, ćwiczenia w domu, pływanie w Grudziądzu, 4 obozy, treningi w SMS Gdańsk) pokazała jak wiele znaczy determinacja zawodnika i trenera w dążeniu do wyznaczonego celu. Już w pierwszych wrześniowych startach zawodniczka zaprezentowała wyśmienitą formę w swoich dominujących stylach czyli dowolnym i motylkowym i nawet przejściowe problemy zdrowotne nie były w stanie zaburzyć przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu, które w tym roku odbyły się w dniach 18-20.12.20r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mając jedne z najlepszych czasy zgłoszenia sprostała roli faworytki i dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium uzyskując przy tym rewelacyjne czasy 26,21 na 50m stylem dowolnym i 28,08 na 50m stylem motylkowym. Równie wartościowy rezultat nasza pływaczka osiągnęła na 100m stylem dowolnym, przełamując po raz pierwszy w swojej karierze barierę 58s (57,25) i zdobywając tym samym srebrny medal. Brawa dla zawodniczki, dla trenera Michała Majewskiego (SMS Gdańsk), dla trenera Michała Niewiadomskiego (trener klubowy), dla mamy Aliony i wielu, wielu osób które swoją pomocą ułatwiają Walerii pogodzenie ciężkich treningów z nauką i sprawiają, iż zawodniczka może koncentrować się w pełni na swojej największej pasji-pływaniu.

Kolejny solidny występ zaliczyła również Karolina Rosińska, która w dniach 11-13.12.20r. walczyła w Lublinie podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 letnich. Najbliżej medalu Karolina była na dystansie 50m stylem dowolnym zajmując 5 miejsce z najlepszym czasem w historii klubu 26,12s. Drugi finał w którym wystąpiła Karolina to 100m stylem zmiennym gdzie z czasem 1:05,18 uplasowała się na 8 miejscu. Ponadto zawodniczka wygrała finał B na 50m stylem grzbietowym (29,48) i zajęła 12 miejsce na 200m stylem dowolnym (2:06,10). Oba występy w stylu dowolnym zakończyły się rekordami życiowymi a biorąc pod uwagę występy tylko zawodniczek 18-to letnich Karolina zajęła 1 miejsce na 50m s.dowolnym, 3 miejsce na 200m s.dowolnym i 3 miejsce na 100m s.zmiennym.

Wyniki dwójki naszych najlepszych zawodniczek jak i wcześniejsze sukcesy odniesione przez ich młodszych kolegów i koleżanki podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Dwuboju a także obiecujące wyniki uzyskane podczas sprawdzianów klubowych, pozwalają z optymizmem spojrzeć w stronę roku 2021, mając nadzieję na wiele sportowych wrażeń podczas treningów, zawodów i obozów.

Życząc Szczęśliwego Nowego Roku trzymamy kciuki za wytrwałość, która niech przejawia się w codziennych systematycznych małych krokach na drodze do dużych sukcesów!

Prezes Klubu

Damian Zbrzeźny