Udane starty w zawodach „Mali Mistrzowie”

Udany przebieg miała kolejna edycja organizowanych przez klub zawodów pływackich „Mali Mistrzowie”, w której  w dwóch blokach wystartowało 307 zawodników z 19 klubów województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, w tym 40 osobowa reprezentacja ORKI.

W I bloku zawodów wystartowało 180 „małych mistrzów” w wieku 7-9 lat, którzy rywalizowali na dystansie 25m i 50m s.dowolnym i grzbietowym oraz w wyścigach sztafetowych 4x25m stylem dowolnym.  W pierwszym bloku ORKĘ reprezentowali głównie uczniowie klas pływackich, od 3 lat funkcjonujących w naszej szkole. Podopieczni trenerów Michała Niewiadomskiego i Damiana Goetza spisali się dzielnie, poprawiając przy tym większość rekordów życiowych. Szczególnie dużo emocji dostarczyły wyścigi sztafetowe w których 3-krotnie nasze zespoły dopływały na I miejscu. Przed nagrodzeniem najlepszych, wszyscy startujący w I bloku otrzymali pamiątkowy medal, dyplom uczestnictwa oraz słodki upominek.

Po przerwie do rywalizacji przystąpiło 127 zawodników w przedziale wiekowym 10-13lat, startujący głównie na dystansie 100m. Najskuteczniejsza z OREK okazała się Waleria Bubnowicz, która dwukrotnie indywidualnie uplasowała się na pierwszym miejscu w konkurencjach 100m s.dowolnym i 100m s.grzbietowym, zdobywając jednocześnie tytuł najlepszej zawodniczki wśród trzynastolatek za wynik 1:01,07 na 100m stylem dowolnym.

Medaliści:

Igor Piasecki-III m 25m s.dowolnym

Julia Piór-II m 25m s.grzbietowym

Ksawery Wiśniewski-III m 25m s.dowolnym, I m 25m s.grzbietowym

Franciszek Nadzieja-I m 100m s.grzbietowym

Daria Anuszewska-III m 100m s.dowolnym

Sztafeta 4x25m s.dowolnym I m (J.Manikowska,J.Piór,J.Białczak,W.Kowalkowska)

Sztafeta 4x25m s.dowolnym I m (I.Piasecki,K.Wiśniewski,P.Kołecki,M.Drewnicz)

Sztafeta 4x25m s.dowolnym I m (B.Lachowski,K.Ejmont,M.Pleskot,M.Alipow)

Sztafeta 4x25m s.dowolnym II m (H.Walczyk,L.Gust,M.Schoenwald, M.Balina)

Zawody przeprowadził Zarząd Klubu, Kierownikiem zawodów był Damian Zbrzeźny a Sędzią Gównym Fryderyk Zbrzeźny .

Szczególne słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania i przebieg zawodów: Magdalena Balina, Emilia Lewandowska, Adriana Majowicz, Monika Ejmont, Joanna Stachowicz, Justyna Pleskot, Marek Fularczyk i Teresa Bukowska.

Upominki i gadżety przekazały następujące firmy: KLINIKA WIECZOREK, AGRO-PROJECTS Sp. z o.o., P.P.H.U.  CAD-production a pyszne śliwki dostarczyła firma TAYLOR.

 

W tym samym czasie w Poznaniu w Grand Prix Polski startowała Karolina Rosińska.

W zawodach z udziałem blisko 800 najlepszych aktualnie pływaków kraju, w sześciu startach Karolina 4-cio krotnie poprawiała rekordy życiowe, które od teraz są jednocześnie nowymi rekordami klubu OPEN. Najbardziej wartościowe wyniki nasza zawodniczka uzyskała na 400m stylem dowolnym (4:31,84) i 100m stylem grzbietowym. Na tym drugim dystansie czas 1:03,79 dał jej 642 punktów, co również jest rekordowym osiągnięciem. Warto zaznaczyć, iż każdy z szczęściu wyników uzyskanych przez Karolinę był wynikiem powyżej 600pkt. Przed zawodniczką jeszcze start w lidze SMS a następnie udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów.