Rekordowy XX Grudziądzki Puchar Orki

Po raz dwudziesty klub zorganizował Grudziądzki Puchar ORKI.  Zawody odbyły się 16.11.19 r. i zgromadziły na starcie blisko 170 pływaków w wieku 10-20 lat z 17 klubów województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i łódzkiego. Młodzi pływacy rywalizowali w zależności od wieku na dystansach 50 lub 100 metrowych czterema stylami pływackim w siedmiu kategoriach wiekowych. O końcowej kolejności decydowała suma czasów z czterech konkurencji. Najlepszą szóstkę z każdej kategorii wiekowej nagrodzono statuetkami i dyplomami, a uczestników trzech pierwszych sztafet  medalami. Tytuł najlepszych zawodników zawodów otrzymali zawodnicy bydgoskiej „Piętnastki” Julia Gus i Tymoteusz Domagała.

Spośród zawodników ORKI z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze dwie najszybsze aktualnie zawodniczki czyli 17-to letnia Karolina Rosińska i 13-to letnia Waleria Bubnowicz. Karolina, zajmując w najstarszej kategorii drugie miejsce, poprawiła 4 rekordy życiowe, z których 3 to nowe rekordy open naszego klubu:  100m s.dowolnym-0:59,42 ; 100m s.motylkowym-1:07,45 i 100m s.grzbietowym-1:04,37. Karolina poprawiła jednocześnie rekord klubu w kategorii open uwzględniający sumę czasów z czterech styli. Od teraz rekord ten wynosi 4:27,93.

Kategorię 13-to latek zdominowała Waleria Bubnowicz, która podobnie jak Karolina w każdym starcie poprawiła swoje rekordy życiowe a najbardziej wartościowy wynik uzyskała na 50m s.dowolnym-0:28,05.

W wyniku zaciętej rywalizacji poprawiono 10 rekordów w poszczególnych kategoriach wiekowych w tym jeden w kategorii Open, uzyskany przez Julię Gus-4:20,69. O pozostałe rekordy  postarali się:

10 LAT-GRACJAN DRAPAŁA-MUKS REKIN BYDGOSZCZ

11 LAT MICHAŁ SMAL-KS PIRANIE OSIELSKO

13 LAT MIKOŁAJ MROZIŃSKI-MUKS 15 BYDGOSZCZ

10 LAT ROZALIA KWIATKOWSKA-MUKS 15 BYDGOSZCZ

11 LAT JULIA JACKIEWICZ-ÓSEMKA TORUŃ

12 LAT LAURA ZUREL-SEJWAL RYPIN

15 LAT-TYMOTEUSZ DOMAGAŁA-MUKS 15 BYDGOSZCZ

15 LAT-MARIANNA RYDYŃSKA-MUKS 15 BYDGOSZCZ

Zawody rozegrane zostały w dwóch blokach przedzielonych przerwą na obiad. Kierownikiem zawodów był Damian Zbrzeźny a Sędzią Głównym Patryk Ostrowski z Torunia. Impreza dzięki przychylności wielu sponsorów wysiłek zawodników został nagrodzony  bonami o wartości 120, 150 i 200zł do realizacji w sklepie sportowym Sport Trend.

Zawody przygotował i przeprowadził Zarząd Klubu przy wsparciu sędziów, uczniów SP 20, pracowników obsługi szkoły. Wysoki poziom zawodów i sukcesy naszych zawodników sprawiły, iż trud włożony w przygotowanie imprezy wart był końcowego efektu.

Już teraz zapraszamy w marcu 2020 na XXI Grudziądzki Puchar ORKI !

WYNIKI XX GPO