XXIII Grudziądzki Puchar ORKI

Aktywnie spędzili ostatnie dni uczniowie klas pływackich, funkcjonujących od sześciu lat w naszej szkole. W piątek 17 marca uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i przy bardzo dużym wsparciu rodziców przygotowali i przeprowadzili kiermasz klas pływackich, na którym można było zakupić przygotowane smakołyki lub nabyć pamiątki i ozdoby wielkanocne. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem a zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na doposażenie salki gier (stół do piłkarzyków) i basenu (sprzęt pływacki i przybory do zabaw).

Następnego dnia uczniowie klas III A, IV A, V A i VI A po raz kolejny udowodnili, że najlepiej czują się w wodzie i z powodzeniem wystartowali w „XXIII Grudziądzkim Pucharze ORKI pod Patronatem Prezydenta Grudziądza”, zawodach, które GKP „ORKA” organizuje na basenie SP 20 od roku 1999.

W pierwszym bloku startowało 57 zawodników z 14 klubów w wieku 14-19 lat na dystansach stumetrowych a w drugim 200 uczestników z 21 klubów w wieku 10-13 lat pływało „pięćdziesiątki”. Obowiązek startu każdego zawodnika w 4 konkurencjach indywidualnych wymagał od startujących dużej wszechstronności stylowej i umiejętności szybkiej regeneracji.

ORKĘ reprezentowało 14 chłopców i 16 dziewcząt a efektem ich startów było 28 miejsc w pierwszej trójce co w efekcie przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Z naszych zawodników najlepiej zaprezentowali się chłopcy z V A czyli Ksawery Wiśniewski i Igor Piasecki, którzy wygrali swoje kategorie wiekowe poprawiając przy tym rekordy klubu biorąc pod uwagę sumę czasów z czterech konkurencji (50m s.motylkowym, 50m s.grzbietowym, 50m s.klasycznym, 50m s.dowolnym). W końcowej klasyfikacji na podium stanęli także:

Hannna Walczyk VI A-II miejsce

Pola Majka III A-II miejsce

Zofia Sierocka III A-III miejsce

Krzysztof Woźniak III A-III miejsce

Blisko podium uplasowali się z kolei: Rita Lipczyńska III A-4 miejsce, Mikołaj Gregorczyk III A-4 miejsce, Kacper Fierek VI A-5 miejsce, Olaf Wunsch V A- 6 miejsce. Zawody tradycyjnie zakończyły wyścigi sztafetowe 4x50zm, które dwukrotnie zakończyły się zwycięstwem naszych zawodników. Wśród 10 latków triumfowała sztafeta złożona z uczniów III A (Majka, Woźniak, Sierocka, Foltyński) a wśród 12-to latków sztafeta pływackiej klasy V A ( Piasecki, Czajkowska, Piór,Wunsch).

Serdeczne gratulacje i podziękowania kierujemy do całej społeczności wszystkich klas pływackich (I a, II a, III a, IV a, V a, VI a) za mobilizację i pełne zaangażowanie przy organizacji zarówno kiermaszu jak i Pucharu ORKI, co przyczyniło się do sukcesu organizacyjnego i sportowego obu wydarzeń.

WYNIKI : http://live.livetiming.pl/predki/2023/03_18_grudziadz/index.html