„JUNIOR SWIM CUP”- Toruń 09.04.2022

38 zawodników GKP „ORKA” sprawdziło 9 kwietnia swoją aktualną formę na zorganizowanych przez TMKS CHAMPIONS Toruń międzywojewódzkich zawodach pływackich „JUNIOR SWIM CUP”.

W trakcie sportowej rywalizacji z udziałem kilkuset zawodnków z kilkudziesięciu klubów nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 29 medali. Jako pierwsi do rywalizacji w I bloku przystąpili zawodnicy w wieku 8-10 lat, którzy dla naszego klubu wywalczyli 12 medali, wygrywając tym samym klasyfikację medalową. Indywidualnie najlepiej spisali się 9-cio letni Bartosz Pomianowski i 10 latek Ksawery Wiśniewski, którzy dwukrotnie wygrywali swoje konkurencje i otrzymali statuetki dla najlepszego zawodnika zawodów w swoich kategoriach wiekowych.

Ponadto medale wywalczyli:

Pola Majka-złoty i srebrny

Stanisław Świetlik-złoty i brązowy

Mikołaj Kozak-złoty i srebrny

Rita Lipczyńska-srebrny

Pola Lipniewska-brązowy

Równie udany występ zanotowali zawodnicy 11 letni i starsi, którzy z dorobkiem 17 medali zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Niepokonani dwukrotnie w swoich konkurencjach okazali się jedenastoletni Marysia Czajkowska i Igor Piasecki, który podobnie jak Ksawery i Bartek został najlepszym zawodnikiem zawodów.

Indywidualnie na podium stawali także:

Julia Piór-złoty i srebrny

Hanna Walczyk-2 brązowe

Julia Piasecka-brązowy

Marcel Majka-srebrny

Alan Lewandowski-brązowy

Bartosz Lachowski-złoty

Weronika Krajewska-brązowy

Konrad Ejmont-srebrny

Julia Białczak-brązowy

Daria Anuszewska-srebrny

Mateusz Alipow-srebrny

Zawody zakończyły wyścigi sztafetowe gdzie najlepiej zaprezentowały się dziewczęta 11-12 letnie, które w składzie: Czajkowska, Piór, Walczyk, Krajewska wygrały sztafetę 4×50 zmiennym.

W tej samej konkurencji i kategorii wiekowej chłopcy zajęli drugie miejsce płynąc w składzie Lachowski, Piasecki, Fierek, Alipow.

Gratulacje dla medalistów jak i pozostałych zawodników za poprawienie rekordów życiowych i trzymamy kciuki za najbliższe występy na zawodach pływackich w Brodnicy i pięciobojowych w Cetniewie.