HAT-TRICK WALERII BUBNOWICZ NA MISTRZOSTWACH POLSKI U-14 !!

NIESAMOWITA, NIEBYWAŁA, NIE-WIA-RY-GODNA!

Takie słowa cisną się na usta po wyczynie Walerii Bubnowicz podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu.

Podopieczna trenera Michała Majewskiego zdobyła 3 medale: 2 złote i 1 srebrny !

Pierwszy dzień zawodów to start na 50m dowolnym. Pierwsza seria eliminacyjna i od razu BOMBA w wykonaniu Walerii- 26,21 s.! Najlepszy czas eliminacji, z przewagą 0,7s nad drugą zawodniczką. Popołudniowy finał potwierdził wysoką dyspozycję Walerii – czas na mecie 26,37 s. i mamy to – ZŁOTY medal i tytuł najszybszej 14-latki w Polsce!

Drugi dzień imprezy, konkurencja 50m motylkowym. Waleria niesiona triumfem poprzedniego dnia wygrywa eliminacje z czasem 28,38 ! W rozegranym popołudniu finale Waleria urywa z porannego czasu 0,3 s. , osiągając 28,08 s. , w rezultacie zdobywając swój 2 złoty medal !

Ostatni dzień zawodów to start na 100m dowolnym. W eliminacjach Waleria nie pozostawia rywalkom złudzeń, i dopływa jako pierwsza z czasem 58,13 s. Popołudniowy finał to już inne pływanie. Mimo kolejnego rekordu życiowego Walerii- 57,25 s- do głosu pochodzi inna faworytka tego wyścigu Gabriela Król, i to ona ostatecznie wygrywa. Waleria zatem zostaje ViceMistrzynią Polski na 100m dowolnym.

Składamy wielkie gratulacje Walerii ! BRAWO !

Wielkie podziękowania kierujemy do trenera Michała Majewskiego, który pomimo ciężkiego roku przygotowań w okresie pandemii, potrafił ustawić idealnie plan szkoleniowy. BRAWO !