Podsumowanie, plany na kolejny rok

Sprawdzian klubowy wszystkich zawodników zakończył kolejny rok zajęć organizowanych przez Grudziądzki Klub Pływacki „ORKA”. Uczestnicy sprawdzianu w zależności od wieku rywalizowali na dystansie 25m dwoma, trzema lub czterema stylami pływackimi. Wszyscy mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności technicznych i porównania czasów z poprzednich sprawdzianów, które odbywają się dwa razy do roku, w grudniu i czerwcu. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowy medal i słodki upominek oraz życzenia spotkania się w dobrej formie w nowym roku szkolnym. Wyniki w załączniku.
Swój drugi start na Mistrzostwach Polski zaliczyła zawodniczka naszego klubu, 14-letnia Karolina Rosińska. Na odbywającej się w Elblągu Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Karolina wywalczyła w dwuboju 11 miejsce w gronie juniorek młodszych, zajmując 4 miejsce w pływaniu na dystansie 100m stylem dowolnym (1:03,53) i 19 miejsce w biegu na 1000m (3:40,91). Przed Karoliną jeszcze jedna ważna impreza, tym razem Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w Pływaniu.
W Bydgoszczy z kolei Orkę godnie reprezentowała 12 letnia Maja Zdrojewska, która w czterech startach na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików trzykrotnie uplasowała się na podium zajmując I miejsce na 100m stylem motylkowym i trzecie na 100 i 400m stylem dowolnym. Gratulacje dla obu zawodniczek i trzymamy kciuki za start Karoliny w Olsztynie.
Zajęcia i treningi klubowe wznowione zostaną 05.09.16r. i odbywać się będą w 5 grupach szkoleniowych:

  1. klasa I 2010-2009r.-„szkółka pływacka” trener Michał Niewiadomski
  2. klasa II 2009-2008r.-„szkółka pływacka” trener Michał Niewiadomski
  3. klasa III-IV 2007-2006r.-„szkółka pływacka” trener Damian Zbrzeźny
  4. klasa V 2005r. i starsi-„grupa treningowa-pływanie sportowe”-trenerzy Damian Zbrzeźny i Michał Niewiadomski
  5. klasa IV 2006r. i starsi-„grupa treningowa-doskonalenie pływania”

Wszystkie grupy są grupami mieszanymi.
Miesięczna składka uczestnika to 80zł w „szkółce pływackiej” i 60zł dla grup treningowych (klasa IV-składka 60zł).
Zapisów do poszczególnych grup można dokonywać drogą e-mail (gkporka@poczta.onet.pl) (z podaniem numeru grupy, imienia, nazwiska, daty urodzenia i numeru szkoły) lub bezpośrednio u prowadzących w pierwszym tygodniu zajęć. Ostatecznego przydziału do grupy dokonują trenerzy po weryfikacji umiejętności pływackich. Wstępny harmonogram zajęć poniżej, szczegółowy podany zostanie po rozpoczęciu zajęć szkolnych. Zajęcia dla klas I rozpoczną się 19.09.16r. a dla pozostałych grup 05.09.16r.

Wszystkim zawodnikom klubu życzymy bezpiecznych i udanych wakacji spędzonych aktywnie na świeżym powietrzu. Do zobaczenia na treningach we wrześniu!

HARMONOGRAM ZAJĘĆ GRUP TRENINGOWYCH ORKI