Kolejny obóz treningowy za nami

Po raz czwarty skorzystaliśmy z gościnności ośrodka „Kalwa” w Pasymiu i w dniach 17-23.04.16r. ośmioro zawodników i trener Michał Niewiadomski szlifowali formę przed zawodami pływackimi i dwubojowymi. Rozległy teren, jezioro, basen, boiska, ścieżki rowerowe, urozmaicone żywienie, to wszystko sprzyjało efektywnej pracy nad formą, która przyda się w obliczu zbliżających się startów w maju i czerwcu. Dwukrotne w ciągu dnia treningi w wodzie najbardziej odczuli Maja Zdrojewska i Daniel Szendzielorz, którzy z dużym zaangażowaniem realizowali zadania treningowe wyznaczone przez trenera. Pozostała, młodsza część grupy pracowała głównie nad doskonaleniem techniki czterech stylów pływackich. Po dziesięciu treningach pływackich nastąpiło sprawdzenie efektów podczas emocjonujących wyścigów sztafetowych, gdzie pomimo dużego zmęczenia padło wiele obiecujących rezultatów. Poza treningami w wodzie zawodnicy zaliczali codzienną rozgrzewkę terenową przed, i zajęcia z gier zespołowych, po pierwszym treningu. Popołudniowy trening w wodzie poprzedzały zajęcia na rowerach, rolkach, zajęcia z lekkiej atletyki lub marszobiegi. Relaks po treningu odbywał się głównie podczas wizyty na zjeżdżalni lub krótkiego pobytu w saunie. Czas po kolacji to czas analizy video zarejestrowanej pod wodą techniki pływania, seansu filmowego lub zabawy w podchody i kalambury. W drodze powrotnej wszyscy udali się na „wodne szaleństwa” w aquaparku w Pluskach, gdzie nastąpiła szybka regeneracja sił i ostateczne usunięcie śladów zmęczenia fizycznego i psychicznego.
Uczestnicy obozu:
Maja Zdrojewska, Agata Jurczyk, Laura Rezmer, Lena Rezmer, Julia Wierucka, Aleksandra Filipek, Igor Kawałkowski i Daniel Szendzielorz.
Wszyscy spisali się dzielnie! Trzymamy kciuki za najbliższy start w Gdańsku podczas zawodów „Bałtyckie Nadzieje Olimpijski”.